26 października 2014

Na powitanie.

.
 Fragment ogrodu z cudnie kwitnącą hortensją.


 Miejsce z różanecznikami. Bajecznie kolorowe.

 Róża pnąca.


 Ogród w kolorze niebieskim.

 Oczko wodne i jego otoczenie.Taki sobie widoczek.


Nasz ogród  działkowy powstaje już kilkanaście lat. Działka, która przejęliśmy we władanie była typową działką warzywniczą. Postanowiliśmy zmienić jej charakter na rekreacyjną z niewielkim warzywnikiem, by była spełnieniem naszych marzeń o własnym  azylu, o własnym miejscu gdzie znikają troski dnia codziennego.  Od tego momentu zaczęła się nasza przygoda ze światem roślin. Przez ten czas zgromadziliśmy  kilkaset gatunków bylin, krzewów, iglaków i drzewek.  Wiosną na rabatach zakwitają rośliny 
cebulowe. Setki tulipanów, krokusów, cebulic, narcyzów, szafirków, przebiśniegów dumnie spogląda spod płożących jałowców i śpiących jeszcze  o tej porze bylin. Zachwycające azalie i różaneczniki znalazły swe miejsce wśród wysokich drzew, korzystając z rozproszonego światła. Latem  prym wodzą  ulubione  piwonie, kwitnące krzewy tawuł i tawułek w wielu odmianach, krzewuszek, dyptamów i wielu kolorowych bylin urzekających kolorami i zapachami, bylin wabiących pszczoły , motyle i inne owady. 
Zagościły przegorzany,  szałwie omszone, kocimiętki, budleje,  ostróżki i lawendy. Koniec lata to czas zdominowany przez nasze ukochane wrzosy, rudbekie i przecudnie kwitnące hortensje. 
W naszym ogrodzie wciąż coś sie zmienia. Bezustannie realizujemy nasze pragnienia, zmieniając aranżację ogrodu.  Przybywa nowych gatunków róż w kąciku różanym, na rabatach pojawiają się nowe nieznane nam dotąd gatunki bylin. Rośliny jednoroczne są uzupełnieniem rabat,  a donice i pojemniki z ukochanymi niecierpkami i begoniami, pojawiają się w miejscach  zacienionych, wśród  zimozielonych krzewów i funkii. 
Pewnie jest  wiele przecudnych ogrodów i działek, wiele miejsc zasługujących na podziw, jednak nasz ogród jest jedyny w swoim rodzaju. Jest  taki nasz, stworzony własnymi  pomysłami i własną pracą. Jest taki nasz,  gdyż tworzymy go  z pasją i zostawiamy w nim całe swoje serce i duszę całą.

 I jeszcze jeden.

 .....i jeszcze.

 Mój ogródek.

 Przetacznik kłosowy w promieniach słońca


 Róża - moja nowa miłość.

Cobana.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wszystkim zaglądającym i zostawiajacym komentarze, serdecznie dziękuję za odwiedziny i odrobinę uwagi.